דיאטה | הרזייה | עצות לדיאטה

טיפים ועצות מעשיות לדיאטה

דיאטה לא מתחילים ביום ראשון או אחרי החגים. על מנת להצליח בדיאטה, כלומר להוריד עודף משקל ולשפר את המצב הגופני והבריאותי, צריך לקבל החלטה לשינוי אורח חיים ולעמוד מאחוריה.
דיאטה חייבת להתאים לאדם ולא האדם מתאים עצמו לדיאטה. אם נבחר דיאטה שאינה מתאימה לאורח החיים שלנו, למצבנו הבריאותי והגופני, לעבודתנו, לסגנונו ולטעמנו, נתקשה מאוד להתמיד בתפריט הדיאטה לאורך זמן.
דיאטה חייבת להיות מאוזנת ומגוונת. קיימים סוגים שונים של דיאטות שבהן התפריט חד גוני, מצומצם ומבוסס על פריטים אחדים, ומבטיחים ירידה מהירה במשקל. למשל, דיאטת לימונים, דיאטת אשכוליות, דיאטת ביצים קשות, דיאטת מיצי ירקות ועוד. אולם למעשה לא מדובר בדיאטה במשמעות של תפריט מזונות בריא, אלא בצום או בהרעבה עצמית, ולכן אי אפשר ואסור להפוך דיאטה כזו לאורח חיים אלא לכל היותר להשתמש בה כפתיח לדיאטה נכונה ובריאה (וגם אז לא מומלץ).
על מנת שהדיאטה תהיה יעילה, רצוי מאוד שהיא תהיה מלווה בפעילות גופנית או אימון גופני או ספורט שמתאימה לאדם.
כדאי להתכונן לקראת דיאטה. פנו את הארונות מערימות ממתקים או חטיפים מיותרים. הימנעו מהזמנת אוכל מוכן. אספו מתכונים שנראים לכם מפתים וטעימים והתחילו להכין עבור עצמכם אוכל בריא גם אם הוא אוכל מהיר. הכינו לעצמכם רשימה של נשנושים או חטיפים בריאים שתוכלו לאכול ברגעי שעמום, למשל פופקורן ללא שמן, פלחי ירקות, פירות שאינם עתירי סוכרים כמו תפוח עץ או בננה.
עם זאת, אין להגזים ביישום הדיאטה או בהכנות לקראת הדיאטה. לא כדאי להפוך את הדיאטה לתהליך מתיש וסוחט, אחרת תתקשו לעמוד בו.
חשוב מאוד לשתות הרבה מים ולא לשתות משקאות מוגזים או משקאות ממותקים.
רצוי לצרוך מזונות עשירים בסיבים תזונתיים אשר מסייעים להעלות את תחושת השובע וכן מסייעים בחילוף חומרים. בקבוצה זו נמנים קטניות, דגנים מלאים, ירקות ופירות מסוגים שונים, למשל אורז מלא, שיבולת שועל, קינואה, כוסמת, מאפים עשויים קמח מלא.
מזונות מטוגנים משמינים הרבה יותר ובריאים או מזינים הרבה פחות ממזונות מבושלים או מאודים או עשויים על הגריל ובוודאי שתמיד עדיף מזונות טריים על פני מזונות מעובדים.
אכלו בצורה מסודרת, שלוש ארוחות מרכזיות במהלך היום, בוקר צהריים וערב, ועוד ארוחות ביניים, עשר ארבע ולילה.
כדאי לצמצם את מספר הזמנות האוכל ממסעדות ואת מספר הפעמים בהן אוכלים מחוץ לבית. כאשר אתם מכינים את הארוחה, אתם שולטים במוצרים נכנסים לתבשיל ומה ערכם הבריאותי.
גוונו את סוגי המזונות הכלולים בתפריט היומי שלכם, כך שיכלול חלבונים, שומנים, פחמימות, וכמובן ירקות ופירות.

דיאטה - פשוט ולענין

הדרך הנכונה והבריאה לעשות דיאטה היא לאמץ תפריט מזונות מגוון המכיל את כל אבות המזון ובכמות מתאימה לאדם, לצד פעילות גופנית במידה ראויה ונכונה אשר מותאמת גם היא לאדם ולאורח חייו.
דיאטה לצד פעילות גופנית כדאי ונכון לקיים לאחר ייעוץ והכוונה של אנשי מקצוע מתאימים ומנוסים. כך תקבלו תוצאות טובות יותר, ותמעטו בנזקים העלולים לצמוח מהם.
יש לזכור כי כמו בכל תהליך, גם בדיאטה יש עליות ויש מורדות, יש הצלחות ויש רגעי משבר. אולם גם אם במשך שבוע שלם שמרנו על תפריט המזונות ועדיין העלינו חצי קילו, אסור להתייאש. יש להביט בתהליך לטווח הארוך ולהבין כי אם בשבוע אחד עלינו חצי קילו, הרי אם נתמיד בתפריט ובפעילות הגופנית, נצליח להוריד אותו לאחר מכן.
לסיום, חשוב לזכור שגם בדיאטה ובפעילות גופנית הדרך הנכונה היא שביל הזהב – לא להגזים לכאן או לכאן, לאכול בצורה מאוזנת מבלי להגיע למצב של הרעבה עצמית או הימנעות ממזונות החיוניים לגופנו, וכך לגבי ספורט אשר כדאי לעשות בכמות סבירה ולא מוגזמת ובאופן והיקף שיתאים לנו לבריאותנו ולאורח חיינו.
והכי חשוב לזכור: נפש בריאה בגוף בריא.

תנאי שימוש - הערה חשובה!

כל התוכן באתר ובנספחיו, העצות וההמלצות מבוססים על מקורות שונים, לא כולם בדוקים ומהימנים. האתר לא נכתב ולא נבדק על ידי בעל מקצוע בתחום הרפואה, היעוץ או הדיאטה ועל כן המידע באתר לכל סוגיו עלול להיות חלקי, שגוי, מוטעה או משובש. יש להיוועץ בבעל מקצוע מתאים למקרה האישי שלך בטרם נקיטת כל פעולה או המלצה הקשורה לתכני האתר. השימוש באתר ובמידע שבו על אחריותך בלבד!